Hakkımda

Merhaba ben Serdar Sağlam.

Gizli Medya İnternet Danışmanlığı ajansının kurucu ortağıyım. 2009 yılından bu yana bir çok marka ve ünlü ismin internet danışmanlığını üstleniyorum. İşimizin asıl karşılığı “itibar yönetimi” diyebiliriz. İnternette yer almak isteyen kişi, kurum ve markaların en iyi şekilde internette varolmasını sağlıyoruz. Küçük ama zeki bir ekibiz 🙂

Ayrıca Show Radyo‘da2 yıl müzik programı, 2 yıl da Yakın Gelecek programıyla “Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojiler” başlığı altında bolca müzikle birlikte teknolojinin en güncel konularını paylaşıyorum.

Deneyimlerim;

  • Radyoculuk küçük yaşlarda başladı ve bu alanda hiç eğitim almadım. Çırak ve kalfa dönemlerini bizzat yaşadım, bu sayede şuan olduğum yerdeyim. Öncesinde Bursa’da Radyo İmaj, Radyo Aktif, Radyo Türk ve Radyo Pozitif radyolarında görev aldım. Bursa’daki süremin dolduğunu anlayınca İstanbul’da şansımı denedim. İstanbul’da ilk durağım Canwest Medya oldu ve Joy Türk daha sadece İstanbul’a yayın yaparken o radyonun büyülü ortamında olma şansına sahip oldum. Bu grup içerisinde Süper FM ve Metro FM gibi radyolarda da ek programlar ve seslendirmeler yaparak yer aldım ama Joy Türk’ün yeri ve o radyo için yapılanlar her zaman özel kalmaya devam edecek.
  • Radyocu olupta seslendirme yapmak istemeyen çok az insan vardır 🙂 bu nedenle bende kendimi denedim. Önce amatörce çalışmalar yaptım ve kendimi geliştirdim. Sonra Sungun Babacan, Ali İpin, Aydoğdan Temel, Altan Erkekli, Cevdet Arıcılar, Nuran Kutlubay ve Sezai Aydın gibi üstadlardan eğitimler aldım. Çok güzel işler yapmama rağmen sektörün kısır döngüsü yüzünden radyocu olarak kalmaya karar verdim. Malesef padişahlık gibi seslendirme de artık babadan oğula geçmeye başlamış 🙂 Yine de gelen teklifleri geri çevirmiyorum çünkü sesime güveniyorum, sonuçta her dün eğitiyor ve bir radyo programı yapıyorum.
  • İnternet alanında deneyimlerim Çanakkale’de yaşadığım dönemlerde karşıma çıkan dayım Osman Nuri Boran’ın internet kafe açmasıyla başladı 🙂 Format atmak, modem sıfırlamak, açılmayan sitelere f5 yapmak, şifresini unutanlara yardım etmek gibi ana konularla işe başlayıp kendime mIRC yazacak dereceye kadar geldim 🙂 Sonrasında web sitesi tasarımları yaparak, Türkiye’da daha o dönemlerde var olmayan sosyal ağları kurcalayıp, Winamp ve Napster gibi yazılımların ne işe yaradığını araştırarak uzun bir süre geçirdim. Bursa’da yaşadığım yıllarda bu işi bazı teknoloji firmalarına girerek daha iyi öğrendim. İstanbul’da radyo yayına başladığım dönemde ayrıca Canwest Medya’da dijital işler konusunda becerimi keşfettim ve yaptığım projelerle bunu kanıtlayarak bu departmanın kurulmasını sağladım. Süper FM, Metro FM, Joy FM ve Joy Türk radyolarını dünya da ilk kez Windows Live Messenger programına dahil ederek büyük bir projeye yirmili yaşlarda imza atmış oldum. Ayrıca bu radyoları mobil dünya ile de tanıştırarak yine güzel bir iş deneyimini geçmişime katmış oldum. 2009 yılında ise sevgili eşim Burcu Sağlam ile birlikte Gizli Medya şirketini kurduk ve bu sektörde savaşlar vermeye devam ediyoruz.

Hakkımda öğrenmek isteyebileceğiniz son şeyde müzikle ne alakam olduğu. 2000 yıllarında rap müzik yapma sevdasına kapıldım ve BUNALDIM adında bir şarkıyla bir çok kişi tarafından sevildim. Tek şarkıyla uzun bir süre güzel zamanlar geçirdim. Tam yeter artık tadında bırak 1 şarkı yeter sana derken Cartel grubundan ERCİ-E ile tanışınca rap söylemeyi bırakamayacağımı anladım, amatörce de olsa bazı şarkılar kaydedip  sakladım. KAZEM adı ile Serdar Sağlam adını aynı yerde görürseniz evet o benim 🙂

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Benim dünyamda insanlar; görünüşü ile karşılanır, davranışları ile ağırlanır, sözleri ile uğurlanır.

Yorum yaz..

Comment